ÿ 김ӽr>

Generální sponzor


Logo MXmoto

Hlavní sponzor


Logo Svijany

Kovo Mazánek

Sponzor


Logo pila Hendrych

Logo lavina

Logo Slako

Logo Trevos

Logo Stránský a Petržík

Logo LUSTI

Logo Skaloud

MRP

Logo Koucky_Farsky

Logo krejsa

Logo Penicka

Logo Duleba Pneu

Podporujeme


Logo Dobrý anděl

trutnov

Přátelé, kamarádi, závodníci. Velmi nerad ruším závody,

ale po konzultaci i s místními z Úštěku, závody budou přeložené na jiný termín, o kterém Vás budu včas informovat, nejspíš tam odjedeme až po prázdninách. Jak každý ví, když je Úštěk namočený, nedá se téměř jet. Díky za pochopení s pozdravem Pěnda-motocrosscup. Dejte to prosím vědět i ostatním závodníkům.


Ustek_presunut

bousov

Benatky

Srdečně zveme naše jezdce se svým doprovodem na GALAVEČER

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ, které proběhne na státní svátek 17. listopadu od 18:30 v Košťálově

Hlavním bodem programu bude vyhlášení nejlepších šesti jezdců v každé kategorii, můžete se ale těšit i na bohatý raut a afterparty. Pro jezdce vstup zdarma, doprovod 200 Kč.

Těšíme se, že společně uzavřeme další motokrosovou sezonu a tento ročník seriálu 🤩


Galavecer

Zavody_posun

galavecer_2023.jpg, 136kBp://www.motocrosscup.cz/styl/2023_kalendar.jpg" alt="Zavody_posun" align="center">

Pomalu sgalavecer_2023.jpg, 136kBe nám blíží,

letošní sezóna roku 2023 a my jako MOTOCROSSCUP máme v plánu odjet v letošní sezóně celkem 6 závodů. První závod chceme odjet 25.03.2023 tradičně v Benátkách nad Jizerou. Pro letošní sezónu jsme pro děti sehnali nového sponzora. Přihlášky pro prvních 20 lidí jako každý rok jsou dotované od sponzora. Prvních 20 licencí bude za 600kč, ostatní 700kč. Licence stačí vzít na první závody a my Vám ji necháme vystavit. Po dohodě s federací a ostatními seriály bude startovné na letošní sezónu na každý závod stát 800kč. Snad nám počasí bude přát více než v loni.

Už teď se na Vás těší Pěnda a jeho team - motocrosscup.


galavecer_2023.jpg, 136kB

Formulář pro vystagalavecer_2023.jpg, 136kBvení celoroční licence ČAM 2023 naleznete ZDE.


galavecer_2023.jpg, 136kB

Musíme tu sezonu pořádně uzavřít, no ne?

Galavečer vyhlášení výsledků proběhne i letos v Košťálově v sokolovně od 19:00, zváni jsou všichni jezdci seriálu s doprovodem. Je nutné potvrdit účast pomocí formuláře ZDE

Čeká nás vyhlášení nejlepších v každé kategorii, bohatý raut, doprovodný program a afterparty. Vstup pro jezdce zdarma, doprovod 200 Kč/ osoba

Zavody_posun

Poslední závod seriálu zamíří na polskou stranu - v říjnu nás čeká oblíbená Bogatynia.

A pozor, došlo ke změně termínu jak už jsme hlásili v Trutnově, omlouváme se za případné komplikace.

Zavody_posun

Bahnitý Bousov a pořádný motokros!

Rád bych poděkoval všem závodníkům, kteří dorazili do Dolního Bousova. Účast 80 závodníku byla dobrá vzhledem k počasí a všem patří poděkování, že se pořádného motokrosu nelekli. Počasí bylo takové různorodé, někdo říkal, že to vypadá občas jako zimní motokros, předseda klubu Milan Tejchman říkal, že poslední zimní motokros se jel v Dolním Bousově v roce 1972. V pátek celkem pršelo a díky tomu, že trať byla velice dobře připravená, byla v sobotu i po dešti ve slušném stavu. Za celý den se vystřídalo počasí jak sluníčko, déšť, tak i sněžení. Ráno se nejprve jelo na blátě, pak se povrch přeměnil celkem v ideální podmínky a na konci závodu se opět jelo na blátě.Traťových hlídek (mávačů) jsme měli dost a myslím, že vše fungovalo velmi dobře. Konec závodu byl kolem 16:00 hodiny. Za přípravu tratě bych rád poděkoval Janu Riegrovi, a dalším kteří na tom makali - Radek Šťastný, Karel Šrytr, Pavel Picek a ostatní. Poděkování samozřejmě patří sponzorům tohoto seriálu a všem, kteří se na organizaci podílely.

Tímto zkráceně k sobotnímu závodu a rád bych Vás pozval na třetí závod tohoto podniku a to do Nové Paky 28.5.2022, kde Vás čeká hlinitopísčitá trať. Na této trati pojedeme skoro po pěti letech.

Těšíme se na Vás – motokrosu zdar

Pěnda

Zavody 2022

Benátky odstartovaly novou sezonu

Rád bych poděkoval všem závodníkům, kteří dorazili do Benátek nad Jizerou. Účast 120 závodníků, byla parádní. Byl jsem rád, že k nám také zavítala špička českého motokrosu ve složení např: Petr Bartoš, Michal Bárta, Jára Romančík a další špičkový jezdci. Počasí nám přálo, a tak od rána bylo sluníčko a teplo. Musím také poděkovat Klukům z AMK Kbel, trať byla připravená na jedničku. Jejich týdenní příprava s kropením byla perfektně zorganizována a nakropení a naorání tratě přispělo k tomu, že celý závod proběhl bez prachu. Kropení tentokrát ještě bylo posíleno hasiči, kteří o polední pauze nakropili trať. Pro první jízdu po pauze bylo pro kategorii MX2-hobby, která začínala, dáno zaváděcí kolo, aby kluci věděli, co a jak je kde nakropeno. Závod proběhl bez větších zranění krom jedné zlomené ruky. Rád bych poděkoval samozřejmě sponzorům tohoto závodu a všem, kteří se na organizaci podílely.

Tímto zkráceně k sobotnímu závodu a rád bych Vás pozval na druhý závod tohoto podniku a to do Dolního Bousova 9. 4. 2022 kde Vás čeká nový povrch závodiště hlinitopísčitá trať oproti tradičnímu jílu

Těšíme se na Vás – motokrosu zdar

Pěnda

Zavody 2022

Kalendář závodů 2022 | Motocross CUP

Otevřete diáře a pište si - 5 závodů, 5 oblíbených tratí, pro hobíky i profíky, pro kluky i dědy Motocross CUP se vrací po dvouleté pauze a všechny vás rádi uvidíme na roštu.

O licence budete moct žádat na prvních závodech s vyplněným formulářem a potvrzením od lékaře, budou rovněž uznávány licence AČR.

Pro dotazy volejte Pěndu na tel. 723 173 145

Zavody 2022

Motocross CUP opět startuje

26. března odstartujeme novou sezonu seriálu. Brzy vám představíme kompletní kalendář závodů a věříme, že po těch dvou letech opět bude sezona jak se patří!

Benatky 2022

Už v sobotu se sejdeme na startu

My vám přinášíme důležité informace. Prosíme, abyste na trať přijížděli dle mapky (v komentářích). Přejímka bude probíhat od 7:00 do 8:00, bude možno vystavit licenci, která bude rovněž platná pro příští rok.

Do tréninku jdou jako první MX2 v 8:30. Jedeme na aktivní čipy a kvalifikaci na nejlepší čas. Občerstvení během závodu zajištěno, vstup pro diváky zdarma!

Těšíme se na všechny

Benatky 2021 ÿr>김ӽ>

Příjezd na závody, prosíme o striktní dodržování!

modře příjezd od Prahy. Červeně od Mladé Boleslavi.

Prijezd Benatky 2021

Po dlouhé pauze se sejdeme na startu.

9. října zveme všechny motokrosaře a příznivce našeho sportu do Benátek nad Jizerou, kde bychom se s vámi rádi potkali na startu a v depu. Užijeme si pořádný motokros v kategoriích 50ccm, 65ccm, 85 ccm, veterán do 50 let, veterán nad 50 let, MX2 hobby, MX2 elite, MX1 hobby, MX1 elite.

V příštím roce chceme rozjet zase plnohodnotný seriál, jaký jste znali!

Konec sezóny 2021

#motocrosscupcz


Zdravím všechny krosáky co nás podporují v závodě motocrosscup.

Všem bych chtěl popřát pevné zdraví a pohodu.

Informace ohledně sezóny 2021.

Pokud nám to situace dovolí, chtěli bychom v roce 2021 odjet 6 až 7 závodů. V jednání máme, že na každém závodě budeme losovat nově o helmu. Licence si prosím zatím nedělejte, přihlášky stačí odevzdat na prvním závodě, pokud by někdo licenci chtěl dříve, je možné odeslat poštou a my Vám ji vystavíme. Licence, máme opět sponzorované pro prvních 50 závodníků, vychází licence na 480kč. Tímto bych rád poděkoval firmě PK -3D print. Přihlášení a rezervace čísel je již spuštěna.

S pozdravem ředitel závodu

Ing. Pěnička Pavel Ph.D a realizační team

Mějte se hezky a buďte zdraví!


Formulář pro vystavení celoroční licence ČAM 2021 naleznete ZDE.


Sezona, která ani pořádně nezačala, je u konce

Tak ani odložené závody v Benátkách nad Jizerou nemůžeme odjet, situace je jaká je. Moc nás mrzí, že jsme se sešli pouze na jednom závodu v Trutnově, ale prostě to tak letos dopadlo. V létě se alespoň povedlo uskutečnit tradiční motokrosové soustředění a uspořádat jsme odjet nejtěžší závod Fichtl MAZEC 24 hodin.

Budeme doufat, že se s Vámi budeme moct potkat v příštím roce a uspořádat plnohodnotnou sezonu našeho seriálu se vším všudy

Mějte se hezky a buďte zdraví!


Konec sezóny 2020

Bohužel sobotní závody v Benátkách jet nemůžeme

Dle nařízení ČAM i přání města Benátky nad Jizerou 10. října 2020 závodit nebudeme. Ovšem chtěli bychom se s Vámi potkat a pokud budou příznivé podmínky (klimatické i ty covidové), tak se v Benátkách sejdeme na začátku listopadu a uděláme si hezké závody se vším všudy.


Benatky_presun

Bohužel VÁM musíme oznámit,

že závody v září jsou zrušeny. Důvodem není koronanesmysl, ale vážné zdravotní komplikace v rodině, které mi nedovolí odjet na celý den na závody. V tomto případě má pro mě rodina přednost a věřím, že to pochopíte.

Celá letošní sezona je nějaká zakletá, pokud to jen trochu půjde, počítáme, že bychom se sešli letos ještě alespoň na jedněch závodech a to 10.10. v Benátkách nad Jizerou.


A aby nedošlo ke zmatkům, Fichtl MAZEC 24 hodin se jede, Láďa to má pod palcem.

Díky Pěnda


Výsledky z Trutnova jsou v příslušné sekci


Už v sobotu se postavíme na start!

Budou to závody na které jste zvyklí, přejímka proběhne už v pátek od 19:30 do 20:30 a samozřejmě i v sobotu od 7:00 do 8:15. Do tréninku jdou jako první MX2 v 8:30. Občerstvení na závodech zajištěno, nové startovací zařízení taky, kropená a srovnaná trať je samozřejmostí!

Těšíme se na všechny!

Závod se pojede dle požadavků MZČR na sportování - #covid19


13.06. | TRUTNOV

Závody v Trutnově odjedeme o týden později oproti plánu - a to 13. června 2020. Důvodem je to, že nechceme dělit závodníky do skupin A,B nechceme říkat, ty už musíš odjet, ty přijeď až odpoledne. Chceme, aby závody byly o tom, o čem být mají. Abychom se sešli, odjeli všechno v plném rozsahu a mohli pokecat a zafandit jeden druhému. Ale do 8. června platí limit 300 osob a to bychom nedali. Od 8. června má být posunuto na 500, proto tento krok.

Zbytek sezony zatím plánujeme dle kalendáře, tudíž v červnu bude jeden závod, na podzim plánujeme odjet tři, vyhlášení bude nejspíš v rámci posledního závodu, ale to se ještě všechno uvidí.

Těšíme se v Trutnově na startu.


Trutnov_2002


❌❌ Rudník oficiálně zrušen ❌❌

V nejbližších dnech budeme dělat průzkum, a podle toho určíme jak s letošní sezónou naložíme.


Bohužel v Úštěku závodit nebudeme!!!

I když se restrikce rozvolňují, na závodění to není. Proto se ruší závody v MX Úštěk a pravděpodobně nás premiérově nepřivítá ani Rudnická rokle.

Těšíme se, až se společně zase sejdeme!


Vyhlášení

28. března - Benátky nad Jizerou - ZRUŠENO

Jak všichni víte, dle státního nařízení musí být zrušeny veškeré akce. To se týká i našich závodů - náhradní termín budeme operativně řešit. Děkujeme za pochopení, mrzí nás to.


Vyhlášení

Termíny a tratě ročníku 2020

Máme pro Vás připraven soupis termínů a tratí pro letošní ročník.

28.3.2020Benátky nad Jizerou
9.5.2020Úštěk
24.5.2020Rudník-neděle
6.6.2020Trutnov
12.9.2020Bogatynia
26.9.2020Čistá u Litomyšle – Jiráskovo údolí
10.10.2020Benátky nad Jizerou

Propozice 2020

Propozice pro ročník 2020 jsou již na webu. Zároveň je spuštěna online registrace startovních čísel. Vše najdete v příslušných sekcích.

Formulář pro vystaví licence pro ročník 2020 ke stažení ZDE.


Galavečer uzavřel sedmý ročník seriálu

Galavečer vyhlášení výsledků jako odměna pro nás všechny, sedmý ročník seriálu máme úspěšně za sebou. Především děkujeme vám jezdcům, kteří během sezony dorazili na naše závody, letos jsme s účastí opravdu spokojeni a víme, že má naše práce smysl.

Na vyhlášení se podařilo sehnat opravdu hodnotné ceny opět v celkové hodnotě kolem 150 000 Kč, všem sponzorům moc děkujeme, vážíme si této podpory. Věříme, že jste si všichni celý večer parádně užili, pochutnali na rautu, zatancovali, pokecali s kamarády - a o tom to je! Děkujeme za tu atmosféru.

Před námi je 8. ročník, v plánu jsou nové tratě, časomíra, ... tak nás sledujte, ať vám něco neuteče. Bude se na vás těšit ředitel závodu s realizačním týmem!

Odpočiňte si po sezoně a mějte se fajn.

Za celý tým, Láďa Stránský


Vyhlášení

Fotografie od pana Chymka k nahlédnutí ZDE

Galavečer vyhlášení výsledků Motocross CUP 2019 | 2. listopadu 2019 | Košťálov

Zveme všechny naše jezdce na Galavečer vyhlášení výsledků, které proběhne v sokolovně v Košťálově 2.11. Vstup možný od 18:00, začátek akce od 19:00

Vyhlašujeme prvních šest v každé kategorii, ti musí potvrdit účast do čtvrtka 17. října emailem (info@motocrosscup.cz) nebo telefonicky (603 330 168).

Neomezujeme počet lidí na jednoho jezdce, ale z důvodu kapacity prostor prosíme o rozumný počet doprovodu jezdce.

Uzavřená společnost, pro jezdce seriálu 2019 a zvané hosty!


Poháry

Poslední závod sezony | Benátky nad Jizerou

Sedmý a zároveň poslední závod 7. ročníku seriálu je minulostí! Do Benátek nad Jizerou dorazilo 129 jezdců, počasí bylo na jedničku, souboje ještě lepší, protože v mnoha třídách se bojovalo o každý bod do celkového pořadí. Trať vydržela po celý závod bez prachu a s dobrým povrchem, sice se rychleji rozbila, ale to atraktivní podívané neublížilo. Děkujeme moc Motokros Benátky nad Jizerou, Kbel za super spolupráci! Byl to parádní den s motokrosem.

Teď nám nezbývá nic jiného, než tu sezonu pořádně uzavřít. Zveme všechny naše jezdce na Galavečer vyhlášení výsledků do Košťálova 2. listopadu 2019! Vyhlašovat budeme do 6. místa v každé kategorii, vyhlašovaní musí potvrdit svoji účast emailem na info@motocrosscup.cz nebo 603 330 168 do 17. října 2019.


Poháry

Výsledky jsou již zde na webu v kategorii výsledky


Super den v Bogatynie

Po týdnu jsme se opět postavili na start! Bogatynia přivítala 111 jezdců na opět velmi dobře připravené trati! Závody bez úrazů, bez prachu a parádní souboje hlavně v 50ccm a 65 ccm, tolik dětí jsme na startu snad ještě neměli! Díky Bogatyński Klub Motorowy za dobrou spolupráci, díky vám za účast a 12.10. pokračujeme v Benátkách nad Jizerou s posledním závodem seriálu pro letošní rok.


Poháry

Výsledky jsou již v sekci výsledky.


Máme pro Vás termín vyhlášení výsledků za ročník 2019!

Sejdeme se tradičně v Košťálovské sokolovně a to 2.11.2019.


Trutnov stál za to!

Máme za sebou první ze série podzimních závodů, perfektně připravená trať, 124 jezdců na trati a super souboje! :) Trať vydržela ve skvělé kondici po celý den a tenhle motokros musel bavit každého. Výsledky již v příslušné sekci na webu. Velký dík KAMK Trutnov za perfektní spolupráci, tenhle areál 'vzkvétá!! My vám děkujeme za účast a už se na vás těšíme na trati v Bogatynie (PL).


Motocross CUP | Časomíra

Super zpráva, od příštího roku pojedeme každý závod našeho seriálu na časomíru! Tím se pořádání hobby seriálu posune zase o pořádný kus výš! Výsledky jsou základ!! Časomíra bude pasivní, nálepky pod kšilt helmy - funguje to parádně, testovali jsme ji na našem závodu Fichtl MAZEC 24 hodin! Jo!! Máme fakt radost!!


Časomíra

Krásná Lípa jako poslední závod před pauzou!

Nejdříve musíme moc poděkovat panu Terešákovi, nepřijelo moc lidí a on se zachoval skvěle a vyšel nám vstříc, moc si toho vážíme. Děkujeme mu a jeho partě také za dobrou přípravu tratě. Sice dorazilo jenom 76 jezdců, i přesto bylo na co se dívat, Vám, co dorazili, děkujeme. Ale pořád je v nás trochu zklamání, každý si stěžuje, že chce jezdit i na jiných tratích - Krásná Lípa - velmi kvalitní trať a takhle slabá účast. Co k tomu říct.

Každopádně seriál má před sebou prázdninovou pauzu a jsme rádi, že kromě Lípy byla účast v jarní části opravdu vysoká a souboje parádní. Po prázdninách nás čeká trojice oblíbených tratí - Trutnov, Bogatynia a Benátky n.J. - budeme se na všechny moc těšit! Nás čeká ještě Fichtl MAZEC 24 hodin. Užijte si parádní léto!


Krasna_Lipa_2019

Rekordní Dolní Bousov je minulostí

Je za námi třetí závod letošní sezóny, do Dolního Bousova dorazilo 173 závodníků (společně s Oneal Cupem) a tím padl náš rekord v účasti. Moc děkujeme vám všem, co jste dorazili. Atmosféra během závodů našich nejmenších byla nepopsatelná. V dalších kategoriích se taky bojovalo o každou pozici navíc za skvělé divácké kulisy. My moc děkujeme klukům v Dolním Bousově, kteří do přípravy dali všechno, vůbec jim nepomohlo počasí, i přesto to nevzdali a před závodem kropili co to šlo. Bousovský jíl se ujezdil a trať byla velmi rychlá. Doufáme, že jste si závody naplno užili a že se v podobném počtu potkáme 22.06. v Krásné Lipě!

Výsledky jsou již v příslušné sekci6. narozeniny a závod v Úštěku

Přesně 4.5.2013 jsme se seriálem začali, dnešní závod nám ukázal vše, co jsme během těch let zažili. Velmi dobře připravená trať, super podmínky během tréninku, super souboje, pak déšť a boj našich nejmenších během první rundy,... Motokros vždy umí překvapit, dnes nám nezbylo nic jiného než druhou rozjížďku zrušit. A taky jsme zažili něco, co ještě nikdy - zásah myslivců proti divočákům ve stylu elitního komanda a poté pořádnou chumelenici při vyhlašování. Díky všem za účast, která byla parádní - 140 jezdců. A taky velký díky místním za výborný servis!

My společně jsme Motocross CUP a jsme rádi, že jste s námi už 6 let. Vidíme se v Bousově 8.6.

Výsledky jsou již v příslušné sekciPrvní závod seriálu je za námi

Moc děkujeme všem, kteří dorazili, 149 jezdců je číslo, které nás potěšilo. Letošní sezóna je ve znamení několika změn, tou hlavní je rozdělení kategorií, které považujeme za velmi povedené, i podle vašich reakcí. Bylo k vidění velké množství parádních soubojů za již tradiční velké divácké podpory. Jsme moc rádi, že se první závod obešel téměř bez zranění (vloni to bylo maso), Matymu přejeme brzký návrat na motorku (zápěstí). V Benátkách se letos jezdí pod novým správcem, chlapi makali na trati od pondělí, snažili se ji prolít vodou, protože byla opravdu hodně vyschlá. Takže za přípravu velký palec nahoru, i během závodu byla trať ve slušný formě, nějaké malé nedostatky ohledně kropení během závodu bude chtít vylepšit, ale my děkujeme, a takové vyznačení tratě a bezpečných diváckých prostor... paráda - díky!

Další závod nás čeká na trati v Úštěku (Dubičná), sice menší trať, ale věřte, že vás bude bavit a hlavně místní správci do přípravy dají všechno! Navíc tento závod jedeme přesně na 6. narozeniny seriálu - 4.5. Těšíme se na Vás!

Výsledky jsou již v příslušné sekciUž nám to zase vypukne,

13. dubna zahájíme 7. ročník seriálu, navíc tento závod bude jubilejním 40. Dobře připravená trať, ceny do 6. místa, nové rozdělení kategorií a spousta zábavy. Během registrace bude možnost podání žádosti o licenci (nutné potvrzení od lékaře), akceptujeme i licence AČR (viz propozice). Těšíme se na Vás!


Benátky_2019

Motocross CUP 2019 | Kalendář závodů

Představujeme Vám kalendář závodů pro 7. ročník seriálu, podíváme se na dvě nové tratě! Tak doufáme, že se Vám kalendář líbí a že si společně užijeme super sezonu!


Tratě_2019

Formulář pro vystavení licence pro rok 2019

Ke stažení ZDEDalší ročník seriálu je u konce

Máme za sebou galavečer vyhlášení výsledků a tudíž i šestý ročník seriálu Motocross CUP.

My chceme moc poděkovat, Vám, jezdcům, kteří nás podporují tím, že náš seriál jezdí, za ty roky jste pro nás nejen jezdci, ale kamarádi!

Sezona byla plná napínavých bojů, ale k ní si napíšeme někdy později. Samotný galavečer vyhlášení výsledků, to byl zase mejdan. My chceme poděkovat našim sponzorům, protože i díky nim se povedlo připravit ceny s hodnotou dosahující 150 000 Kč. Obrovský dík si zaslouží Tomáš Faistaver - MX moto, generální partner, srdcař, který věnoval helmu, kalhoty, chrániče, atd. v neuvěřitelné hodnotě. Děkujeme hlavnímu partnerovi - pivovar Svijany, KOVO Mazánek za šeky pro oceněné, ... děkujeme všem našim sponzorům, vážíme si Vás a jsme rádi, že Vás máme. Děkujeme Paramedic rescue z.s., občerstvení pana Hubálovského, Red Bull, panu Chymkovi a dalším fotografům a všem, kteří se na organizaci a zabezpečení seriálu podílejí. Galavečer se protáhl do ranních hodin, něco málo se zase vypilo, snědli jsme přes 50 kg masa a uzenin, ... Doufáme, že se Vám u nás líbilo a že jste si večer naplno užili!

My, společně, jsme Motocross CUP a jsme rádi, že jste toho součástí!

Na jaře to zase rozjedeme, za celý tým Láďa

Vyhlášení_2018

Zveme naše jezdce na GALAVEČER vyhlášení výsledků,

ten proběhne 10. listopadu od 18:30 v Košťálově - Sokolovna. Můžete se těšit na vyhlášení nejlepších šesti jezdců v každé kategorii, doprovodný program, samozřejmě také na skvělý raut a spoustu zábavy během afterparty! Tato akce je pro jezdce seriálu Motocross CUP 2018 a zvané hosty.Poslední závod seriálu je za námi!

111 jezdců, perfektně přípravná trať, která vydržela v super kondici celý závod, nádherný počasí, parádní souboje a skvělá divácká kulisa, žádný velký zranění - prostě ukončení sezóny jak se patří! Velký dík Vám všem, co jste dorazili, pochvala a díky chlapům z Benátek za práci, kterou si s přípravou tratě dali, takovýhle motokros se musel líbit. Bojovalo se o poslední důležitý body a my jsme rádi, že náš seriál přijeli podpořit i TOP jezdci a my všichni se mohli bavit právě i jejich souboji! Sezonu budeme celkově hodnotit až po vyhlášení, na které všechny jezdce srdečně zveme, bude to zase velký - 10. listopadu v Košťálově. Užívejte podzim a mějte se parádně!

PS: výsledky jsou v sekci výsledky!


Video z Trutnova a Benátek zde:Seriál pokračoval v Trutnově.

V Trutnově nás uvítala skvěle přípravná trať, povrch byl dopoledne úplně ideální a odpoledne taky dobrý. Nic tak nebránilo 118 jezdcům v boji o jedny z posledních důležitých bodů do celkového pořadí seriálu. Dobře se dívalo na nabité dětské kategorie, ale souboje probíhaly ve všech kategoriích a bylo se na co dívat. Měli jsme i ošklivější zranění, u jednoho případu byly všechny sanitky v okolí vyjeté a tak nezbylo nic jiného, než aby se do nemocnice vydala sanitka naše, tím se celý den o hodně zdržel, ale zdraví je u nás na prvním místě i když se to některým nelíbilo. Opět se nám osvědčil systém červených vlajek díky kterému můžeme dát najednou vědět všem jezdcům, že na trati je velké nebezpečí a závod je nutno zastavit. My moc děkujeme do Trutnova za veskerý servis a děkujeme Vám jezdcům za účast, budeme se na všechny těšit 13.10. v Benátkách nad Jizerou

Výsledky z Trutnova i za celý doposud odjetý seriál jsou v sekci výsledky.


POZOR ZMĚNA - 15.09. Trutnov

Bohužel Vám musíme oznámit, že plánované závody 15.09. nebudeme moct odjet v Nové Pace. Termíny se domlouvají vždy na začátku sezony a to nebyl žádný problém. I přesto, že jsme Autoklubu Nová Paka v AČR v čele s předsedou Bohumilem Kuželem zaručili bezprašný závod, zajistili potřebná povolení a vyjednali vodu, obdrželi jsme včera v nočních hodinách rozhodnutí o zrušení. Přijde nám to spíš jako bojkot a nezájem o motokros ve Štikovské rokli, ale bohužel s tím nic nenaděláme. A nenadělá s tím nic ani správce trati Jarda Vopršal, kvůli kterému nás to mrzí dvojnásob, mít na starost trať, kde není povolen skoro žádný závod, škoda slov.

ALE - závody pojedeme! Naštěstí nám chlapi v Trutnově umožní odjet 5. závod letošního ročníku právě u nich v Pekle. Vody na kropení mají dost, trať připraví jako vždy precizně ... všichni si to řádně užijeme a těšíme se na boj o důležité body do seriálu.

PS: V Trutnově je možno do úterý trénovat!


Benátky_2018

Máme pro Vás video ze závodu v Bogatyně


Podzimní část seriálu otevřela Bogatynia

Jako každý ročník seriálu, i letos jsme se vydali do Polska. A opět na nás čekala skvěle přípravná trať navíc s novými skoky, my děkujeme celému týmu v čele s Arturem Bogatyński Klub Motorowy CROSS za super spolupráci. Děkujeme všem 100 jezdcům, kteří nás přijeli podpořit a věříme, že jste si skvěle zazávodili. Počasí nebylo ideální, ale ani zdaleka tak strašné, jako být mělo, trochu deště ještě nikoho nezabylo. Souboje byly opravdu atraktivní, je znát, že se blíží konec sezony a bojuje se o každý bod! A o další důležité body pojedeme 15. září na trati v Nové Pace, budeme se na Vás těšit.

Mějte se parádně a díky za Vaši účast

Výsledky ze závodu i za celý doposud odjetý seriál najdete v sekci výsledky.


Dolní Bousov je za námi!

Třetí závod seriálu jsme odjeli společně se seriálem AMŠ - O'Neal cup. Celkově do Dolního Bousova dorazilo 124 jezdců. Kvůli počasí jsme byli rádi, že bylo možno závody vůbec odjet, hodně závodů v okolí se rušilo. Místní chlapi se snažili připravit trať co nejlíp, v pátek se vozila jedna cisterna za druhou, ráno se rovněž kropilo a navíc pomohl déšť. Proto se tréninky a kvalifikace odjely za velmi dobrých podmínek. Odpoledne už se trať nedařilo udržovat bez prachu, ale naštěstí trochu pomáhal vítr, i my bychom si přáli lepší podmínky, ale tomuhle extrémnímu počasí zatím umí poručit jenom někde na východě. Samotné závody opět velmi zajímavé, ve většině kategorií boj o každou pozici! A atmosféra na vyhlášení, paráda. Děkujeme všem jezdcům za to, že dorazili a děkujeme ještě jednou do Bousova.

Mějte se parádně a budeme se na Vás těšit na podzim v polské Bogatynie, ale pokud budete mít chuť, zveme vás na akci Fichtl MAZEC 24 hodin, kterou pořádáme v Dolním Bousově 22. a 23. června 2018 - bude to maso!

Výsledky pro oba seriály jsou dostupné na našem webu

PS: ihned po dojetí závodů začalo pršet


Druhý závod máme odjetý

Seriál pokračoval na oblíbené trati v Trutnově. Na prvním místě bychom rádi poděkovali KAMK Trutnov za skvělou přípravu tratě! Už od začátku jsme avizovali, že chceme spíš mokřejší trať než prach. Trať byla ze začátku opravdu mokrá, ale Trutnov se zase projevil. Byla to taková alchymie s kropením, ale snažili jsme se najít ten nejlepší kompromis. Samotné závody opět neskutečně dramatické a nabité souboji, divák se ani chvíli nenudil a my doufám, že jste si je pěkně užili . Závod se odjel téměř bez zranění a to nás oproti Benátkám nejvíce potěšilo, dvou ošetřeným přejeme brzký návrat na motorku. Všem jezdcům děkujeme za účast a budeme se těšit na viděnou 9.6. v Dolním Bousově!


Výsledky z Trutnova i za celou odjetou část seriálu již nyní v sekci výsledky!!!


Jsme na trati

, podle jezdců je trať hezky rovná a připravená na jedničku, my už nic neviděli, protože je tma. Zvládli jsme tak pověsit bannery. Už teď padlo rozhodnutí, že pojedeme otočený harmonogram, trať je ideálně nakropená, ale vzhledem k tomu, že se bude kropit vždy o pauzách, byl by nesmysl na to pouštět děti. Licence jdou tedy do tréninku v 8:30. Dorazte, bude to motokros za ideálních podmínek


Máme pro Vás video ze závodu z Benátek


První závody jsou za námi

Benátky nad Jizerou započaly 6. ročník našeho seriálu a na úvod sezony jsme na trati uvítali 119 jezdců. Trať byla velmi slušně připravena, ještě ve čtvrtek to vypadalo, že se nebude muset vůbec kropit, nakonec se kropilo už v pátek odpoledne a i během soboty, sice omezeně, kvůli problému s tlakem, ale prašnost nebyla zdaleka špatná. Děkujeme místním správcům za veškerý servis. Závody byly opravdu atraktivní, od úplného začátku ve vysokém tempu a boj o každý bod, to možná bohužel vedlo k tolika úrazům. Dovolíme si říct, že za celý loňský rok jich nebylo tolik jako nyní, zima byla dlouhá, tréninku málo, a to vedlo k jezdeckým chybám. Podle našich informací žádné zranění není extra vážné, ale některé končetiny si pár týdnu pobudou v bílém. ... I proto se dnešní závod tolik protáhl, museli jsme čekat na sanitku na převoz a během této doby závody nemohly pokračovat. Naštěstí máme nového poskytovatele zdravotnické péče, který se orientuje na akce podobného formátu, tak byla kvalita zdravotníků opravdu vysoká, moc jim děkujeme! Pro bezpečnost jsme několikrát sáhli i k červeným vlajkám, ale myslíme si, že to chápete :) Nebýt úrazů, tak to byl ideální motokrosový den ;) První body jsou tedy rozděleny, my Vám všem děkujeme za účast, děkujeme také sponzorům a budeme se těšit 12.05.2018 v Trutnově. TRÉNUJTE!!!

Výsledky jsou již v sekci výsledky

Benátky_2018

V sobotu začínáme, těšíme se na Vás

V sobotu 7. dubna rozjedeme šestý ročník seriálu, sezonu tradičně začínáme v Benátkách nad Jizerou a budeme moc rádi, když dorazíte v hojném počtu. Teď už ale k důležitým informacím, trať by měla být dobře připravena a předpověď počasí také vypadá dobře. Důležité je, abyste všichni měli licenci, protože to je podmínka pro účast ve všech hobby závodech. Na přejímce si můžete o vyhotovení zažádat, je nutné mít ale vyplněný formulář s lékařskou prohlídkou, je možno rovněž předložit doklad o tom, že už máte zažádáno jinde. Důležitou změnou je přidání zahřívacího kola před první bodovanou jízdou, mrkněte do propozic, kde je k tomuto kolu více info, je tam i upravený harmonogram. Ostatní zůstává téměř stejné, spolupráce s partnery trvá a za to jsme jim vděční. Navázali jsme spolupráce s novým poskytovatelem zdravotní péče, který se na tento typ akcí specializuje. Navštivte i náš facebook, je tam více průběžného infa, obsah je dostupný všem, i Vám, co facebook nemáte, vidíte to jako běžnou webovou stránku. Už nám to konečně začíná, rozjedeme na to, těšíme se na Vás!


Kdybyste cokoliv potřebovali, tak nás neváhejte kontaktovat


Láďa Stránský - organizace a marketing - 603 330 168
Pavel Pěnička - ředitel seriálu - 723 173 145Tak to tady máte!

Kalendář pro sezonu 2018! motocrosscup.cz

Představujeme Vám kalendář závodů šestého ročníku seriálu. Těšit se můžete na 6 závodů na 5 různých tratích, základy zůstanou, my se pokusíme zase posunout o krok výše!

Registrace čísel byla spuštěna na našem webu, zde jsou i informace o licencích. Tak to všechno pořádně prozkoumejte a sledujte nás.

VZavody_2018

Zveme všechny jezdce našeho seriálu včetně doprovodu na vyhlášení výsledků sezony 2017

Vyhlašovat se bude do 6. místa (kromě 50 ccm (1. a 2. místo) a pitbike (do 3. místa)). Můžete se těšit na bohatý raut, skvělou zábavu a rovněž na after party.


Pátý ročník seriálu je u konce

Poslední závod této sezony hostila Nová Paka za ideálních podmínek. Letos nám počasí celkově moc nepřálo, ale tři dny právě před Pakou se konečně mince obrátila. Trať ve Štikovské rokli se povedlo připravit opravdu velmi dobře a po celou dobu závodu byla v ideálním stavu, za přípravu moc děkujeme Jardovi Vopršalovi, který si dal opravdu záležet. Na závod dorazilo 76 jezdců, což je pro nás mírné zklamání, ale vzhledem k tomu, že se nedaleko od Paky jel odložený závod ECC, tak jsme s tím tak trochu počítali. My moc děkujeme všem jezdcům, kteří dorazili a věříme, že jste si to pořádně užili. Celý den se nesl ve znamení posledních bojů o důležité body do celkového pořadí a v mnoha kategoriích se rozhodlo právě až v Pace. Bylo se na co koukat! Musíme se také omluvit za problém u přejímky, kdy nám vypověděl službu počítač a museli jsme narychlo domů pro nový - ještě že to z Paky máme kousek. Od příště vozíme vždy alespoň dva. Samotné jízdy byly bez větších problémů, jedno větší zranění je smolné, ale jezdci přejeme rychlé uzdravení! Celý den pěkně utíkal a krátce po třetí hodině odpolední jsme byli v cíli. Video ze závodu je již na našem YouTube kanále, výsledky v příslušné sekci. Ještě jednou děkujeme Vám jezdcům, děkujeme Red Bull Girls za doplnění energie a děkujeme všem, kdo se na dnešním závodu podíleli. Na závěr bychom Vás rádi pozvali na galavečer vyhlášení výsledků, kde budou oceněni jezdci do 6. místa. Více info již brzy. Užívejte si podzim a ať už na vyhlášení nebo v příští sezóně se na Vás všechny budeme těšit!

Výsledky i celkové výsledky za celý letošní seriál již jsou v příslušné sekci.


Předposlední závod seriálu je minulostí

Šestý závod našeho seriálu přivítaly Benátky nad Jizerou, které byly úplně jiné než ty jarní mokré. Trať byla velmi dobře připravena a i díky počasí, které panovalo, byla po všechny jízdy opravdu pěkná. Za přípravu patří dík do Benátek. 120 jezdců si tedy mohlo užívat férové závodění o předposlední body a dovolím si říct, že v některých kategoriích se celkové výsledky před posledním závodem v Nové Pace ještě více zamotaly. Celý den se dařil držet pěkně v tempu, a krátce po půl čtvrté jsme byli v cíli. Poprvé jsme vyzkoušeli zastavení závodu pomocí více traťových komisařů a tento systém se nám osvědčil, zraněný jezdec i zdravotníci byli v bezpečí. Právě bezpečnost je to, na co se snažíme dbát, pořídili jsme další vysílačky takže už téměř všichni traťový komisaři mohou podat informaci o případném problému.Doufáme, že jste si závod užili a věříme, že se povede zaplnit žebřík v Nové Pace alespoň stejně, jako právě v Benátkách. Děkujeme za Vaši účast a užívejte to krásné babí léto, které letos máme! Mějte se krásně

Výsledky již jsou v příslušné sekci.


Společný závod s Oneal Cupem v Třebízi | video

Po letní pauze jsme opět rozjeli závodní kolotoč a poprvé jsme zavítali na trať do Třebíze. Závod byl trochu jiný, protože jsme ho jeli společně s Oneal Cupem, který měl navíc tento závod ve své režii, obrátili jsme si tak role oproti Bousovu. Depo bylo krásně plné již v pátek a i v sobotu ráno dorazilo hodně jezdců - celkově 194. Z tohoto počtu byla téměř stovka zapsána do našeho seriálu, zbytek byli jezdci seriálu Oneal nebo Ti, kteří si přijeli jen tak zazávodit. Pro naše jezdce byl závod v mnohém jiný - brzká přejímka, časový harmonogram i způsob kvalifikace. Ovšem poměření výkonnosti i s jinými jezdci bylo velmi zajímavé. Na jezdce čekala výborně připravená trať, ve které se vyjeli hezké drážky. Trať byla navíc o pauzách na některých místech rovnána (zejména start a první dvě zatáčky) a i když to tak nevypadalo, musel se kropit i v průběhu. Velké poděkování teda míří do MX Třebíz, zvládli jste to parádně. Na závěr taky děkujeme Honzovi Šeflovi a jeho teamu za spolupráci. Celkové výsledky už naleznete v příslušné sekci. Děkujeme za Vaši účast a budeme se na Vás těšit 23. září v Benátkách nad Jizerou! A teď už si pojďte vychutnat video z Třebíze!


Celkové výsledky po odjetí Třebíze již nyní v sekci výsledky

bohužel zatím bez kategorie licence pro kterou zatím nemáme všechny podklady. Tuto kategorii dodáme co nejdříve.


TŘEBÍZ | 09.09. | registrace | MOTOCROSS CUP

Další závod se nám pekelně blíží a my věříme, že se už těšíte.

Poprvé náš seriál míří do Třebíze, tento závod bude pod taktovkou Oneal CUP ovšem my tam budeme taky a pro Vás jezdce se nic nemění. Kdo se zapíše právě do našeho seriálu se může těšit na ceny do 6. místo, opět pojedeme o FIRST Lap (společný pro všechny) a rovněž o CASH Back! Pojedeme na elektronickou časomíru a umístění obou seriálů i body budou rozdělené!

DŮLEŽITÁ je registrace, otevřete si prosím odkaz a zaregistrujte se do příslušné kategorie a hlavně nezapomeňte zaškrtnout "ANO" u otázky "Jezdím Motocross Cup". Je to důležité, abychom Vám do seriálu mohli započítat body a správně rozdělit pořadí.

REGISTRACE ZDE: http://imba-cam-sefl.cz/events/registrace/


Děkujeme a už se těšíme, až odpálíme podzimní část seriálu!


Máme pro Vás kalendář letošních závodů!!!

Plakát Třebíz

Výsledky za odjetou část seriálu již v sekci výsledky

Omlouváme se za zdržení a přejeme hezké prázdniny


Bogatynia přinesla pokoření hranice 150 jezdců!

Velmi teplá sobota přivítala poslední jarní závod ze seriálu. V Polsku na nás čekala perfektně srovnaná a připravená trať, v pátek byla důkladně nakropená a tak nic nebránilo tomu, aby v sobotu dorazilo hodně jezdců. A povedlo se, 154 jezdců nám udělalo opravdu radost, poprvé jsme rozdávali ve třech kategoriích i finanční prémie a docílili jsme toho, co jsme dlouho plánovali. Samotné závody jsme se dopoledne snažili jet co v největším tempu, ovšem velmi teplé počasí rychle vysušovalo trať a tak bylo nutno odpoledne kropit a tím pádem se závody o něco protáhly. My chceme moc poděkovat všem z Bogatyński Klub Motorowy CROSS - official v čele s Arturem za perfektní práci a za to, že dělali, co bylo v jejich silách! Naplněné rošty, parádní podívaná ve všech kategoriích, to je to, co na motokrosu máme rádi, jediné co bychom Vám jezdcům trochu vytkli, je dodržování žluté vlajky - dejte si na to příště pozor, jde i o Vaše bezpečí a neradi bychom sahali k diskvalifikacím. Opět jsme se snažili připravit pěkné ceny a poháry, rozdali jsme finanční prémie za 6000 Kč - tak snad se Vám na našich závodech líbilo a alespoň většinu z Vás uvidíme po letní pauze 9. září v Třebízi, kde pojedeme ve spolupráci s Oneal Cupem. Nyní Vám přejeme krásné léto, když budete chtít, doražte se podívat na závod Fichtl MAZEC 24 hodin, který pořádáme v Dolním Bousově na konci června - je to opravdu mazec! Ještě jednou děkujeme za Vaší účast, mějte se krásně a budeme se na Vás na podzim těšit!

Výsledky ze závodu v Bogatynie i celkové výsledky za odjetou část seriálu v sekci výsledky.


Připravte si formulář k přejímce v Bogatynii!!!

Níže umístěný formulář musí vyplnit všichni jezdci jedoucí v Polsku!!! Připravte si ho proto prosím dopředu ať urychlíme přejímku.

Formulář ke stažení ZDE.

Letos i s českými popisky


Dolní Bousov je úspěšně za námi!

Třetí závod a konečně nám počasí přálo o něco více a nejeli jsme za mokra, bousovská trať se opět ukázala jako jedna z oblíbených a i přesto, že se v tento den jelo několik dalších závodů, tak na závody dorazilo 124 jezdců. Závody jsme jeli poprvé společně s Oneal Cupem ze kterého dorazilo 32 jezdců, zajímavé bylo porovnání výkonnosti i soupeření s jezdci, které neznáte tak dobře. My děkujeme za spolupráci a budeme se těšit na letošní druhou kooperaci v Třebízi. Ale teď k samotným závodům, myslíme si, že trať byla připravená opravdu pěkně, báli jsme se trochu deště z pátku na sobotu, tak proto trať nebyla prokropená úplně a proto se chvílemi trochu prášilo, ale nebylo to nic velkého, každopádně velký dík do Bousova. Dnes byla radost se dívat na plné startovní rošty, kategorie MX2 byla opravdu světová a po závodě jsme ji označili jako nejlepší podívanou, kterou jsme zažili. K tomu parádní souboje i v dalších kategoriích, prostě po dnešku u nás panuje spokojenost! Závěr opět patří poděkování a nejprve samozřejmě Vám jezdcům za účast, dále klubu v Dolním Bousově a rovněž všem sponzorům. A nezapomínejte, 27. května 2017 pojedeme další závod v polské Bogatynie, kde nám Artur slíbil skvěle připravenou trať, na kterou jsme zvyklí.

Pěkný zbytek víkendu a budeme se na Vás těšit!Druhý závod je minulostí

Na začátek opět děkujeme všem jezdcům, kteří dorazili, pravda napínali jste nás když v půl osmý bylo v depu asi 25 aut, ale nakonec se to naplnilo - 78 jezdců se toho nebálo a myslíme si, že účasti nelitovali, protože už na kvalifikaci bylo největší bláto vyházené a dalo se krásně závodit. Sice nás trochu mrzí, že jezdců nepřijelo víc, ale nic nenaděláme, počasí neporučíme. Nutno ale říct, že i Kuba Fajgl na padesátce trať zvládal bez problémů. Samotné závody se odjely téměř bez deště, k vidění byly občas i nějaké pády, parádní polety na lavicích i pěkné souboje o každý bod, na své si tedy přišel i divák. Děkujeme také sponzorům seriálu, protože i díky nim jsme pro Vás mohli připravit pěkné vyhlášení, děkujeme KAMK Trutnov za spolupráci a také holkám od Red Bull za doplnění energie. Budeme se na Vás těšit za dva týdny v Dolním Bousově a doufáme, že dorazíte v daleko větším počtu, protože se snažíme dělat seriál co nejlépe, jak umíme a byla by to pro nás pěkná odměna. Ještě jednou díky za účast a mějte se parádně.
Je za námi první závod letošní sezony,

do Benátek nad Jizerou dorazilo 117 jezdců a my jim chceme poděkovat za jejich účast. Trať byla mokrá dost, ani se tak mokrá nezdála, tréninky to bylo maso, pak se to trochu zlepšilo a jízdy už byly pěkné, samozřejmě, že bychom si to představovali lepší, ale počasí neporučíme ?? Celý den se obešel bez většího zranění, dorazilo i hodně diváků, kteří vytvořili pěknou kulisu závodu a myslím, si že na konci závodu u všech nakonec převládala spokojenost, a to je to nejdůležitější! ?? První body jsou tedy rozdány a v rozdělování budeme pokračovat v Trutnově 29.04.2017 a už teď nám chlapi z KAMK slíbili, že trať bude opravdu perfektně připravena, tak doufáme, že se tam s Vámi uvidíme!Licence a další informace.

Do 20. března máte možnost požádat si o licenci ČAM "H" (hobby). Tato licence na jeden rok stojí také 600 Kč, nám se povedlo pro prvních 50 jezdců díky dotaci od sponzora snížit částku na 450 Kč, postup pro získání licence je v sekci propozice.

Na letošní sezonu opět plánujeme nějaké novinky, první, kterou odhalíme, je zlepšení bezpečnosti. Na trati nyní bude 6 stanovišť vybavených červenou vlajkou a tudíž bude možno v případě nutnosti ukončit závod rychleji, tím pádem sanitka bude mít volnější cestu k jezdci a zásah bude rychlejší. Samozřejmě doufáme, že červená vlajka bude potřeba co nejméně, ale mluvíme o motokrosu.

Další novinky můžete sledovat na facebooku, kde veškerý obsah vidí i uživatelé, kteří účet na facebooku nemají. https://www.facebook.com/motocrosscup.cz/

Budeme se na Vás těšit na prvních závodechMáme pro Vás kalendář letošních závodů!!!

Plakát termíny

MOTOCROSS CUP 2016 je za námi!

Uteklo to strašně rychle, ale je to tak. Je za námi další ročník našeho seriálu s pořadovým číslem čtyři. Na začátek chceme poděkovat Vám, jezdcům, bez kterých by byl náš seriál úplně bezpředmětný. Letošní sezonu jsme odstartovali už 2. dubna tradičně v Benátkách nad Jizerou. A vstup do motokrosového kolotoče to byl parádní - 148 jezdců, super počasí i ideální povrch na trati. Plný startovní rošt, zvučná jména českého motokrosu v kategorii licence a pěkná divácká kulisa, co víc jsme si mohli přát. První závod tedy trhl rekord v počtu jezdců, který jsme však chtěli, aby byl ještě do konce sezony pokořen. 23. dubna byl na plánu druhý závod, závod, od kterého jsme nevěděli co čekat, vydali jsme se poprvé do polské Olszyny. A se závodem jsme nebyli vůbec spokojení. Trať nebyla zdaleka připravené tak, jak jsme byli domluvení. A na závěr došlo ke zranění mladého jezdce, a kvůli tomu jsme čekali do 22:00 na policejní stanici, než se ukázalo, že z naší strany bylo vše v pořádku. Závod, který dost možná odradil některé jezdce a téměř zastavil náš pěkný rozjezd do sezony. Další komplikace přišla se závodem v Nové Pace, kde došlo k potížím s povolením závodu, a i když byl termín dlouho dopředu domluven, došlo ze strany Autoklubu v AČR v Nové Pace ke zrušení. My jsme se tak na třetí závod rychle přesunuli do Trutnova, kde nám zdejší správci ve všem vyhověli a připravili skvěle trať. Trutnovský závod se jel 21. května, ten den se jely další závody v okolí a na trať k nám dorazilo 88 jezdců. Poslední závod z jarní části jsme odjeli 18. června v Dolním Bousově, kde jsme měli i velké štěstí na počasí, trať v týdnu před závodem byla hodně promočená, ale nakonec byl povrch ideální. Do Bousova zavítalo 91 jezdců. Následovala dlouhá letní pauza. Kolotoč závodů se rozjel 3. září v Trutnově, na znovu perfektně připravenou trať dorazilo pouze 71 jezdců, to pro nás bylo velké zklamání. Předposlední závod v Benátkách nad Jizerou se vydařil, závod byl zpestřen o rozjížďky kategorie sidecar a to přitáhlo i velké množství diváků, v Benátkách závodilo 99 jezdců. A na úplný závěr přišla polská Bogatynia, na perfektně připravenou trať dorazilo 116 jezdců, opět se u nás ukázala největší jména českého motokrosu a tak byla na co se dívat. Celou sezonu tedy hodnotíme vcelku dobře, přáli bychom si, aby k nám v průměru jezdilo asi 120 jezdců, myslíme si, že úroveň seriálu by si to zasloužila. Dlouho jsme dumali nad tím, čím by to mohlo být. Hodně z Vás nám říkalo, že na Motocross Cup jezdí „lepší“ jezdci a Ti „horší“ se bojí výzvy a raději si jedou pro pohárek někam jinam. Je to možné, každopádně doufáme, že v příštím roce počet jezdců a hlavně počet stálých jezdců výrazně vzroste. Kvalitu jsme se letos snažili posunout opět o něco výše, zainvestovali jsme do bezpečnosti nákupem vysílaček, rozdělili jsme kategorii veterán do dvou podkategorií, které byly vyhlašovány na každém závodě zvlášť, snažili jsme se dávat Vám co nejhodnotnější odměny na každém závodě, opět jsme soutěžili o First Lap, o gumu a na podzim také o rukavice, ale zejména jsme chtěli mít co nejlépe připravené tratě a organizaci závodů. To jak se nám to povedlo, necháme na Vás. Na závěr nám dovolte, abychom poděkovali ještě jednou Vám, jezdcům, dále pak všem našim partnerům a v neposlední řadě správcům tratí. Pro příští rok chystáme opět nějaké novinky, také bychom chtěli zavítat i na nové tratě a v neposlední řadě si pro nás připravil ČAM změny v licencích a cenách, tak nás v zimě sledujte, ať Vám nic neuteče. Mějte krásný zbytek roku a budeme se na Vás těšit s pátým ročníkem seriálu MOTOCROSS CUP 2017.

Video z vyhlášení ZDE

Je za námi poslední akce této sezóny - Galavečer vyhlášení výsledků

Jsme moc rádi, že jste dorazili a užili si s námi parádní večer. Hlavním bodem bylo samozřejmě vyhlašování nejlepších šesti jezdců každé kategorie. Připravili jsme pro Vás trochu netradiční poháry, které by se mohly ve Vaší sbírce pěkně vyjímat. My bychom rádi poděkoval našim sponzorům, protože ceny byly opravdu hodnotné a mezi zhruba 50 jezdců se na samotném vyhlášení rozdělily ceny v hodnotě zhruba 100 000 Kč. Doufáme, že jste si pochutnali i na rautu, který byl doplňován celý večer. Ale hlavně jsme rádi za tu suprovou atmosféru a taky jsme konečně měli čas si s Vámi pěkně beze spěchu popovídat! Brzo čekejte shrnutí sezony očima pořadatele. Teď už Vám přejeme krásný zbytek podzimu a jsme rádi, že Vás máme, protože bez jezdců by to nešlo! Na fotky z vyhlášení se podívejte ZDE


Je to za námi, další rok se povedl krásně ukončit v Bogatynie!

Poslední závod v polské Bogatynie nám zakončil čtvrtou sezónu našeho seriálu. A konec to byl hned radostnější, dorazilo konečně dost jezdců - 116, a za to jsme opravdu rádi. Trať byla opět v týdnu před závodem dost promočená, ale díky velké snaze se jí povedlo dostat do suprové kondice, za to patří díky Bogatyński Klub Motorowy CROSS! Celý den probíhal bez většího zdržení a podívaná byla parádní, v kategorii licence se ukázali jedni z nejlepších českých jezdců, čerstvý medailista ze šestidenní Jára Romančík, dvojnásobný mistr Evropy Petr Bartoš nebo jezdec MMČR Michal Bárta. Vážíme si toho, že k nám kluci zavítali. Dorazilo i velké množství dětí, vlastně rošt byl plný v téměř všech kategoriích a to je prostě super! Na vyhlášení nám opět trochu zapršelo, ale i přesto atmosféra byla suprová! Větší shrnutí závodu a zajímavé informace uvidíte v příštím týdnu na webu našeho mediálního partnera Naše Pojizeří. No a teď nás za týden čeká za 14 dní Galavečer vyhlášení výsledků, kam jsou všichni jezdci se svým doprovodem srdečně zváni. Výsledky z Polska i celkové najdete už nyní na našem webu. Na závěr moc děkujeme za Vaší účast a budeme se těšit na vyhlášení nebo v příští sezóně!


V Bogatynie je vše připraveno, srovnaná trať, ceny do 6. místa, First lap, Ride for Tire a mnohem více. Přejímka začíná v 7:00, pro její urychlení si prosím vytisknětě níže uvedenou přihlášku (v Polsku povinná). Budeme se na Vás v sobotu těšit!

přihláška Polsko.


Přihlašování do závodu družstev v Nové Pace na stránkách www.druzstva.motocrosscup.cz.


Předposlední závod seriálu

V sobotu 8.10. jsme odjeli předposlední závod našeho seriálu a to v Benátkách nad Jizerou. Počasí v týdnu před závodem opět nepřálo, ale nakonec den před závodem přestalo pršet a trať krásně vyschla a sobotní povrch byl super. V polední pauze došlo ke srovnání některých úseků tratě čtyřkolkou a bránami. Za zmínku stojí i skvěle připravený start, který byl navoraný jako na MXGP. I přesto na trať dorazilo jen 99 jezdců včetně 13 posádek sidecar, které u nás jely zcela výjimečně, není to mnoho závodníků, pořád bychom chtěli být alespoň kolem 120, ale co naděláme. Proto chceme moc poděkovat jezdcům, kteří dorazili. Na přejímce jsme každému jezdci dali anketní lístek, ve kterém mohli hlasovat na kterých tratích by v příštím roce rádi závodili. Zpátky se nám vrátila jen pětina lístků, což nás trochu překvapilo. Mysleli jsme, že bude větší zájem ovlivnit skladbu tratí pro sezónu 2017. Samotné závody byly velmi napínavé, pořadí se přelévalo téměř ve všech kategoriích, nejvíce však asi v třídě licence. Zajímavým zpestřením byla právě třída sidecar, tito borci se toho opravdu nebojí a tak podívaná stála za to. Na trať dorazilo i hodně diváků a to pomohlo atmosféře sobotního dne. Závod jsme odjeli bez většího zranění, zastavena byla pouze jedna rozjížďka po pádu jezdce v sekci skoků od lesa, naštěstí to odnesla "jenom" ruka. Během rozjížděk dorazily holky od společnosti Red Bull a rozdávaly drinky závodníkům a doplňovaly jim energii, za to patří holkám velký dík. Ihned po dojetí poslední rozjížďky jsme vyhlásili 6 nejlepších jezdců v každé kategorii. My bychom chtěli poděkovat všem sponzorům za podporu, protože ceny byly opravdu pěkné a samotní závodníci měli co dělat, aby vše pobrali. Vyhlásili jsme také FIRST LAP a nakonec losovali o pneumatiku a rukavice. Tyto ceny může vyhrát každý jezdec, který se zúčastní vyhlášení, téměř pokaždé se stane, že vylosovaný už odjel, bohužel má smůlu, ale stále více jezdců na vyhlášení zůstává, tím nepřicházejí o svojí šanci, ale hlavně den ukončíme při super atmosféře. Závěrem ještě jednou děkujeme všem co dorazili a všechny ridery zveme 22. října 2016 na poslední závod seriálu do polské Bogatynii, kde máme přislíbenou špičkově připravenou trať. Budeme se na Vás těšit!


Výsledky z Benátek 8.10.2016 i celkové výsledky za odjetý seriál jsou již k nahlédnutí v sekci výsledky


Po letní pauze jsme opět roztočili kolotoč závodů našeho seriálu.

Pátý závod letošního ročníku zavítal do Trutnova. Na začátek musíme zmínit zklamání z počtu jezdců – 71 riderů je opravdu málo. Jestli to bylo tím, že si jezdci spletli letní pauzu se zimním spánkem … těžko říct, každopádně když musíte závod dotovat tak Vás to štve, ale hlavně zamrzí. Vkládáte do toho kus sebe, snažíte se, aby vše bylo co nejlepší a pak na suprově připravenou trať nepřijede ani 100 jezdců. Nedá se nic dělat, my chceme moc poděkovat těm, kteří dorazili a podpořili nás a věříme v to, že jste byli se závodem spokojení. My jsme na trať v Trutnově dorazili už v pátek navečer, prohodili jsme pár slov s našimi skalními účastníky a rozbalili si svoje saky paky, aby ráno bylo vše připraveno. Sobotní počasí bylo ideální motokrosové, trať byla taky připravena na jedničku a za to patří naše velké poděkovaní KAMK Trutnov. Samotné závody pěkně ubíhaly, občas se udělala pauza na kropení, díky tomu se dařilo držet trať bez prachu. Super podívaná byla například v MX2, kde se trio Postolka, ? a Kobrle neustále prali o vítězství, nakonec celkově dojeli v tomto pořadí. Na startovním roštu se ukázalo opět vcelku dost dětí a to nás těší. Na jaře jsme v Trutnově jeli poprvé od té doby, co došlo k úpravám tratě a tak byl velký skok, námi nazývaný NASA (vyletíme až do vesmíru), nahrazen proskakováky. Od jara správci tratě tento skok doladili a v sobotu ho už posílal i Petr Šonský na pitbiku. Ano přiznáváme, je to trochu blázen. Během dne bylo k vidění i několik pádu – za zmínku stojí rodina Majerova, která si udělala letecký den, ale naštěstí se ani jednomu z nich nic nestalo. Samotné vyhlášení se nám povedlo opět udělat pár minut po skončení poslední jízdy a tak tam byla skvělá atmosféra. Na závěr jsme klasicky losovali o pneumatiku a nově i o rukavice. Ještě jednou děkujeme všem, kteří dorazili a na Vás, co jste přijet nemohli (protože jinak si neumíme ten počet jezdců vysvětlit), se budeme těšit na dalším závodě 8. října v Benátkách nad Jizerou.


Výsledky i celkové výsledky po odjetí Trutnova 3.9.2016 jsou již v sekci výsledky


První závody z podzimní série se nezadržitelně blíží!

3. září zavítáme letos podruhé do Trutnova, kde by mělo být k dispozici kompletní nové zázemí. Samozřejmostí je skvěle připravená trať, chlapy z KAMK Trutnov to jinak ani neumí. My pro vás budeme mít opět připravené odměny do 6. místa, dále losování o pneumatiku v hodnotě 1000 Kč a rukavice od MX Moto, FIRST Lap a mnohem více. A stále platí, přijede Vás více jak 150, tak rozdáváme finanční prémie! Přejímka začíná v 7:00, první tréninky v 8:30. Bohaté občerstvení je zajištěno. Počasí by mělo být ideální tak se na Vás budeme těšit!


MOTOCROSS CUP 2016 - video z Trutnova


Sestřih z MOTOCROSSCUP - Trutnov 2016 od TudyDudy studia


Již máme termín GALAVEČERA - Vyhlášení výsledků 2016


Zapište si do diářů datum 5.11.2016. V tento den se sejdeme opět v Košťálově a vyhlásíme výsledky za sezónu 2016


Třetí závod našeho seriálu přivítal Trutnov!

21. května byl na plánu další závod seriálu MOTOCROSS CUP 2016, po rychlém přesunu z Paky jsme si krásný sobotní den užili v Trutnově. Na začátek chceme moc poděkovat chlapům z KAMK Trutnov za přípravu tratě, a přesto, že na to měli necelý týden, trať byla naprosto špičková. Večer se depo pěkně zaplnilo a tak jsme si mysleli opět na hranici 100 jezdců. Bohužel tento den se jel velký počet závodů a konečných 88 závodníků není úplně nejhorší číslo. Těmto závodníkům chceme poděkovat za účast a věříme, že jste si užili super den na trati, která se dařila držet celý den v perfektním stavu a téměř úplně bez prachu. Jediné co vám chceme trochu vytknout, je jízda za žlutých vlajek, přece jenom chceme abyste se všichni vrátili celí. Pro další závody připravujeme velký skok právě v bezpečnosti, detaily prozradíme brzo. Trutnovská trať jde stále dopředu a na podzim (3.9.), až zde pojedeme podruhé, bude stát už nová velká budova se sociálním zařízením a dalším vybavením, proto dnes promiňte nějaké nedostatky, ale za ten posun to stojí! Na závěr ještě jedno poděkování - díky za super atmosféru při vyhlašování vítězů! Výsledky naleznete na webu. Další závod přivítá 18.6. Dolní Bousov, tak věříme, že se s Vámi uvidíme ve velkém počtu!


POZOR ZMĚNA !!! 21.5. pojedeme v TRUTNOVĚ !!!

Bohužel jsme nuceni narychlo změnit místo konání třetího závodu našeho seriálu. Problémy s tratí už zasáhly i Novou Paku a tak i přes velkou snahu našeho ředitele, který dohadoval povolení s úřady není možno závody odjet. Povolení jsme si všechny sami zařídili ale zakázal závod sám AUTOKLUB NOVÁ PAKA v zastoupení pana Kužela, od kterých byl termín dávno přislíben. Tento problém řešíme již pár dní a pořád žila naděje, že všechno klapne jak má. Bohužel se tak nestalo a závody za týden odjedeme v Trutnově. S kluky z KAMK Trutnov jsme již dohodnutí a trať bude připravená jako na každé jiné závody - takže skvěle. Chceme moc poděkovat právě klukům z Trutnova za ochotu pomoci při řešení tohoto problému. Omlouváme se za komplikace a doufáme, že vás tato okolnost neodradí při účasti na našich závodech - vše totiž bude připravené na jedničku, trať srovnaná, kropení zajištěno (v Trutnově mají nový a kvalitní systém), občerstvení bude také zajištěno a ceny do 6. místa jsou samozřejmostí. Šiřte si prosím tuto informaci mezi sebe! Omlouváme se za komplikace a děkujeme za přízeň


Druhé závody seriálu v polské Olszyně

Na druhý závod našeho seriálu jsme vyrazili do polské Olszyny s velkým očekáváním. V průběhu týdne jsme dostali zprávu o tom, že trať bude ve skvělé kondici. Věřili jsme tomu, protože na minulých závodech na místní trati bylo velké bláto a po srovnání měl být povrch ideální. Po příjezdu do Polska jsme ale nebyli příliš spokojení s přípravou tratě a dalšími službami. Na závody dorazilo 97 závodníků, což není špatné číslo a právě vám, co jste dorazili, chceme poděkovat. Zároveň vás chceme ujistit, že kvalita sobotních závodů nebyla na takové úrovni, jakou chceme mít, a na kterou jste zvyklí z ostatních podniků našeho seriálu. Startování na gumičku taky není to pravé ořechové, ale připravili jsme alespoň dálkově řízené odpalování, aby start byl co nejvíce regulérní. Prašnost na některých místech byla větší a i přes ne příliš velké nasazení místních správců jsme se snažili nakropit nejhorší úseky. A teď k samotným závodům, na trati byla pěkná podívaná napříč kategoriemi, zejména v kategorii veterán, 65ccm a MX2. Potěšil nás také počet děti, který oproti prvním závodům vzrostl a snad dále bude růst. To byla polská Olszyna, ale naše pozornost se už teď soustřeďuje na další závod na jedné z nejlepších tratí jak pro hobby jezdce, tak pro licenční závodníky – na Novou Paku. Do Štikovské rokle zavítáme 21. května 2016 a můžete se opět těšit na vyhlášení do 6. místa, losování o pneumatiku, FIRST Lap, nový design pohárů, ceny od našich sponzorů, ale hlavně na perfektně připravenou trať s kropením. Děkujeme za přízeň a budeme se na vás těšit.


MOTOCROSS CUP 2016 - video z Benátek nad Jizerou


Sestřih z MOTOCROSSCUP Benátky nad Jizerou od TudyDudy studia


Máme za sebou první závody 4. ročníku našeho seriálu

V Benátkách nás sice přivítalo mrazivé ráno, ale den byl krásný. Na začátek chceme poděkovat klukům z Benátek, kteří připravili trať na jedničku. Přejímka se rozebíhala pozvolna, půl hodiny to vypadalo tak průměrně, ale pak se to rozjelo. 148 jezdců na startu je pro nás skvělý vstup do ročníku a děkujeme vám, že jste dorazili! Závody se obešly bez většího zranění a to je taky super zpráva. Užít si tento den museli také diváci, podívaná, nejenom na nabitou kategorii licence, musela být zajímavá. Právě kategorie licence nás opravdu bavila - chceme poděkovat 32 riderům v čele s Jardou Romančíkem, Michalem Bártou, Patrikem Markvartem a mnoho dalším zvučným jménům za to, že k nám dorazili. A také nás potěšily jejich slova, že organizace závodů je na úrovni republiky a vyhlášení možná i výše. Nezpychneme a budeme se dále snažit úroveň posouvat. Jediné co nás trochu mrzí je to, že dětí bylo opravdu málo - důvod je jasný - jela se juniorská republika a příště snad bude líp. Výsledky naleznete od ukončení závodu na našem webu a my se na vás budeme těšit 23.04. v polské Olszyně.


MOTOCROSS CUP 2016 - official trailer


Sestřih z MOTOCROSSCUP od TudyDudy studia


Celoroční licence 2016!!!

Formulář pro ročník 2016 ke stažení ZDE. Cena licence je 500Kč

Vyplněné a od doktora potvrzené žádosti na licence pro ročník 2016 můžete oskenovat či ofotit a zaslat na email motocrosscup@seznam.cz pro rychlé vyřízení. Licenci necháme vyrobit po příjmutí tohoto formuláře a zaplacení 500Kč na účet: 187443337/0300 . Do komentáře při platbě uveďte svoje jméno, příjmení a kategorii


Přihlašování na ročník 2016 bylo právě spuštěno!!!


Je za námi třetí ročník seriálu MOTOCROSS CUP.

Na začátek chceme poděkovat všem jezdcům, kteří náš seriál navštěvují pravidelně. Je až neuvěřitelné kolika lidem se tento seriál dostal do povědomí a pomalu se to začíná projevovat i na počty jezdců na jednotlivých závodech. Děláme vše proto, abyste po první návštěvě chtěli pravidelně vracet a stali se členy "naší rodiny"! Letošních 136 jezdců v Benátkách a 102 jezdců průměrně na závod je pro nás motivací pro další rok. Rádi bychom také poděkovali všem našim sponzorům bez kterých bychom to neměli šanci zvládnout. Víc asi nemá cenu k letošní sezóně říkat, vy nás znáte nejlíp a víte kde je naše síla a budeme také rádi, když nám napíšete co by šlo vylepšit. Bez vás jezdců by byl seriál bezpředmětný a tak ještě jednou díky za vaší účast. A na co se můžete těšit příští rok? V jednání jsou nové tratě, už máme potvrzených několik sponzorů i na příští rok, opět vás chceme důstojně odměňovat, přemýšlíme, že budeme vyhlašovat kategorii 50+ na každých závodech, chceme se zaměřit ještě více na přípravu tratě (i když letošní Trutnov byl skvělý ne?) atd. Jednou z našich priorit je i to, aby závody odsýpaly a vy jste nepřijížděli domů v pozdních hodinách. Více novinek se tu budou objevovat během zimy. Tak ještě jednou díky a doufáme, že se s vámi uvidíme na prvních závodech seriálu MOTOCROSS CUP 2016


Sestřih z MOTOCROSSCUP 2015 od TudyDudy studia


Srdečně zveme všechny jezdce seriálu MOTOCROSS CUP na galavečer vyhlášení výsledků,

které proběhne v sobotu 7.11. v SOKOLOVNĚ v Košťálově. Těšit se na vás budeme mezi 18:00 až 19:00. Čeká na vás vyhlášení nejlepších jezdců, doprovodný program, bohatý raut a after party!


Video ze závodu v Benátkách nad Jizerou

Za video děkujeme tudydudy studiu


Poslední body jsme rozdali

v Benátkách nad Jizerou. Podělilo si je 92 jezdců, sice to není nijak závratné číslo, ale děkujeme, že jste přijeli a podpořil tak náš seriál. Kropilo se už od pondělí a celý den závodu - i tak se trochu prášilo, ale věříme, že jste si závody užili na plno. Závody jsme zvládli v rekordním čase, krátce po 15:00 bylo vše odjeto a vyhlášení bylo ukončeno v 15:45. Děkujeme holkám od Red Bull za to, že přijeli a dodaly vám energii. Shrnutí sezóny bude po galavečeru vyhlášení výsledků, na který jste, naši jezdci, srdečně zváni! Na závěr vás zveme do Paky na 18. ročník MX družstev - více info již brzy na http://druzstva.motocrosscup.cz/ ! Ještě jednou díky a pěkný podzim!


Výsledky ze závodu v Benátkách nad Jizerou i celkové výsledky za celý seriál jsou již v sekci výsledky


Předposlední závod našeho seriálu přivítal Trutnov.

Podle vašich reakcí jsme usoudili, že jste byli s přípravou tratě spokojení stejně jako my. Opravdu velké díky patří KAMK Trutnov za přípravu tratě, které byla připravená jako na závody amerického typu. Škoda, že se na ní nesvezlo více jezdců - 83 riderů není číslo se kterým bychom byli spokojení, ale vám díky, že jste dorazili. Vyhlášení jsme zase pokusili posunout výše - k pohárům, uzenině a pivu jsme díky novému sponzoru mohli přidat oleje, spreje na řetězy atd. Tak snad jsme vás potěšili! Ride for TIRE aneb pneumatika v hodnotě 1000 Kč od pneuservisu Duleba opět završila vyhlašování. Škoda, že vylosování šťastlivci odjeli, škoda pro ně, štěstí se usmálo na ty, kteří vydrželi až dokonce a vytvořili pěknou atmosféru při vyhlašování. Druhou gumu vyhrál Tobik Jaško, který v tu dobu byl už v nemocnici po ošklivém pádu, ale společně s vámi jsme rozhodli, že jí získá. A jak to s ním vůbec vypadá - otázka na kterou jsme vám slíbili odpověď. Tobik si asi chvilkou v nemocnici pobude, je stabilizovaný a za nějaký čas bude OK - to je důležitá zpráva po tak ošklivém pádu. Tak ještě jednou díky za vaší účast a za týden 3.10. v Benátkách odjedeme poslední závod letošní sezony a doufáme, že si je užijeme v co největším možném počtu!

Fotografie jsou ve fotogalerii


Výsledky závodu v Trutnově a celkové výsledky již ke stažení v sekci výsledky


Trať v Turnově

je na další závod připravena víc než kvalitně. Už se na Vás těšíme.

Trať Trutnov


První závod z podzimního "turné" jsme odjeli

v polské Bogatynie. 121 jezdců nás potěšilo a věříme, že jste si závody užili. Myslíme si, že trať byla připravena na jedničku a za to děkujeme místním pořadatelům, počasí také přálo a to, že jsme závod odjeli bez většího zranění nás těší nejvíce. Opět jsme pro vás objednali poháry, které by se ve vaší vitríně mohly vyjímat, tak doufáme, že jsme vám tím udělali radost stejně jako pivem, uzeninou a dalšími cenami od našich sponzorů.I příště se budete moci těšit na Ride for TIRE a FIRST Lap a to konkrétně 26. září na trati v Trutnově. Budeme se na vás těšit


Podzim se seriálem MOTOCROSS CUP

bude opravdu jízda. Zavítáme na tři velmi kvalitní tratě, rozdáme další důležité body a hlavně si užijeme krásný podzim s motokrosem. Doufáme, že alespoň na jednom z těchto závodů překonáme hranici 150 jezdců a budeme Vás moci odměnit zajímavými finančními odměnami. Chystáme rovněž 18. ročník MX družstev v Nové Pace. Slavností galavečer vyhlášení výsledků proběhne v Košťálově 7. listopadu.
Ne každý závod je posvícení

to dokázal čtvrtý závod seriálu, který jsme odjeli v Městečku Trnávka. I když trať byla připravená na jedničku, i když trať je velice kvalitní, i když počasí nakonec nezlobilo tolik, jak mělo, dorazilo pouhých 52 jezdců a to je pro nás zklamání. Děkujeme všem jezdcům, co dorazili a podpořili nás i v trochu vzdálenější lokalitě. Byli jsme nuceni pospojovat kategorie a tak závody byly ve 13:00 kompletně odjety. I tak věříme, že jste si krásně zazávodili a doufáme, že nelitujete, že jste dorazili. Ceny se rozdaly, poháry taky, dorazily holky od Red Bullu, losovalo se o pneumatiku, prostě i tak jsme se snažili udržet kvalitu závodu. Nakonec shrnu i jarní část seriálu - Benátky 136 jezdců, Bousov 114, Paka 115 jezdců a nyní Trnávka 52 jezdců - v průměru 104 jezdců na závod je důkazem toho, že se seriál dostává výš a výš a za to vám moc děkujme. Bez vás jezdců by to nešlo. Nyní si přes prázdniny odpočiňte a věřte, že PODZIM se seriálem MOTOCROSS CUP bude jízda!!


Výsledky i celkové výsledky po odjetí Trnávky jsou již v sekci výsledky


Dámy a pánové, holky a kluci, už v sobotu to rozjedeme v Městečku Trnávka !!

Doufáme, že nás stálí jezdci podrží a přijedou i na trochu vzdálenější, ale velmi kvalitní trať. Občerstvení bude zajištěno už od pátku, v předvečer závodu bude i menší párty. Trať bude připravená na jedničku, ceny do 6. místa, atd. - prostě to bude jako na všech našich závodech. Budeme se na VÁS těšit !! A jako lákadlo mrkněte na trať ve videu pod tímto textem.

https://www.youtube.com/watch?v=TQxYwlj0lI8

Třetí závod našeho seriálu přivítala Nová Paka.

V pátek před závodem se nám nad tratí přehnala přeháňka a tak celý den nebylo třeba kropit. S upraveností tratě jsme byli více než spokojeni a věříme, že podobné pocity jste měli i vy. 115 jezdců na startu nás těší a děkujeme všem co přijeli, doufáme, že jsme vás potěšili i slevou na díly od firmy UNIVOK, která se rozdávala u přejímky. Závody se obešly bez většího zranění a to je jedině dobře! Poháry, FIRST LAP a další odměny jsou rozdány a před námi je Městečko Trnávka. Budeme rádi, když nás podpoříte svojí účastí na velice kvalitní trati. Občerstvení bude zajištěno už od pátku, plánujeme menší párty v předvečer závodu (do 22:00) ... přijeďte si udělat pěkný víkend už 19. června do Trnávky.


Celkové výsledky závodu v Nové Pace 30.6.2015 a výsledky za celý dosud odjetý seriál naleznete již nyní v sekci výsledky.


Shrnutí závodu v Bousově

Druhý závod letošní sezóny je minulostí. Na začátek začneme číslem. 114 jezdců je pro nás krásné číslo a proto děkujeme všem co přijeli. Víte, že na kropení nešetříme, ale teď v Bousově by to bylo kontraproduktivní. Když se nakropí takovýhle podklad tak je to nebezpečné (kdo zažil, ví) a tak jsme po Vašem hlasování kropili jen v menší míře. Jinak počasí vyšlo, závody bez většího zranění, FIRST LAP, Ride for TIRE, Red Bull, ocenění do 6. místa. - pro děti nově více odměn, pro dospěláky super výbava na večerní grilování, nebo ne? Výsledky už máte na internetu a nám nic nebrání se připravit co nejlépe na Paku, kterou chceme opravdu" vyšperkovat" a pokořit 150 jezdců na startu. Těšíme se na Vás všechny 30. května ve Štikově


Výsledky závodu v Dolním Bousově

i celkové výsledky za odjetou část seriálu MOTOCROSSCUP 2015 v sekci výsledky


Video ze závodu v Benátkách nad Jizerou

Za video děkujeme tudydudy studiu

Do fotogalerie byly přidány odkazy na další fotografie


Máme za sebou úspěšný vstup do třetího ročníku MOTOCROSS CUP

Na začátek chceme poděkovat všem závodníkům co dorazili - 136 riderů na startu je pro nás velikou odměnou za zimní přípravu. Trať byla srovnaná slušně, na konci to už bylo horší ale 136 motorek prostě něco udělá. Kropili jsme od pátku, při průběhu celého závodu včetně dvou velkých pauz na kropení - snažili jsme se aby trať neprášila a myslíme si, že se to povedlo. Jsme také rádi, že jsme závod odjeli bez většího zranění. Děkujeme holkám od Red Bull, které dorazily, děkujeme pivovaru Svijany za pivo pro závodníky a jatkám Nosek za uzeninu pro Vás, snažíme se, abyste si něco odnesli za svůj výkon. Poděkování patří ale všem sponzorům seriálu. Super byla návštěva Petra Bartoše, dvojnásobného mistra Evropy, který u nás jel závod v kategorii licence a nezapomněl ani na autogramiádu, Petře, díky! Novinkou bylo losování o pneumatiku, kterou do závodu vložil pneuservis Duleba, je škoda, že všichni nevydrželi na vyhlášení a tím o ní někdo přišel, ale na dalšího v pořadí se štěstí usmálo. FISRT Lap v hodnotě 200 Kč byl vyplacen, poháry rozdány a první závody jsou za námi. Čeho si opravdu vážíme je to, že hodně z Vás nám řeklo, že naše závody jsou minimálně na úrovni krajských přeborů - to nás velmi těší! I tak se najdou i slabší místa - ocenění dětí, na kterém ale zapracujeme a už na dalších závodech 2.5. v Dolním Bousově slibujeme zlepšení!

Ještě jednou díky všem jezdcům i divákům za účast a v Bousově se na VÁS budeme 2.5.2015 těšit!!


V sobotu Benátky pojedeme!

Trať bude připravená. Těšit se můžete i na holky od Red Bullu, které by měly také dorazit. Dále bude autogramiáda Petra Bartoše, tak si vezměte dres nebo cokoliv jinýho, protože podpis od mistra Evropy bude k mání!

TĚŠÍME SE NA VÁS !!!


Aktuální informace !!

Vzhledem k aktuálnímu počasí jsme byli nuceni sobotní závody v Trutnově zrušit. O náhradním termínu VÁS budeme co nejdříve informovat. Prvními závody se tedy stávají Benátky nad Jizerou, které odjedeme 11. dubna 2015. Děkujeme za pochopení!


Video sestříhané z letošních závodů

Za video děkujeme tudydudy studiu


Druhá sezona seriálu MOTOCROSS CUP je za námi.

Hned na úvod chceme poděkovat Vám, závodníkům, bez kterých by byl celý seriál bezvýznamný. Oproti premiérovému loňském ročníku už začalo jezdit více riderů a za to jsme opravdu rádi. Věříme, že jste byli s organizací závodů spokojení, že jste si dny, které jste s naším seriálem prožili, maximálně užily a že VÁS příští rok zase uvidíme na startu prvního závodu 3. ročníku MOTOCROSS CUPu.

Letos jsme odjeli celkem 7 bodovaných závodů, někde byla účast slabší, ale častěji byla slušná - 120 jezdců v Bogatynie, 125 při odloženém závodě v Trutnově, 100 v Benátkách,... Každopádně doufáme, že příští rok tato čísla razantně stoupnou a my budeme moct vyplácet finanční odměny na každém závodě.

Rádi bychom taky poděkovali všem sponzorům, mezi ty nejvýznamnější MX MOTO shop - Tomáš Faistaver generální sponzor seriálu, dále pivovar Svijany, který nás letos celý rok sponzoroval packety piv a podporu přislíbil i na rok další, KOVO Mazánek, který do celkového vyhlášení dal pro vás přes 10 000 Kč a do čtveřice Pavel Pěnička st., prodej a servis zahradní techniky, který nám celý rok půjčoval dodávku s plnou nádrží ať už jsme jeli na závody, nebo na treninky s dětmi. To je ta hlavní čtyřka a samozřejmě i dalších sponzorů si velice vážíme a DĚKUJEME jim, bez nich by to nešlo !

Co se týká galavečera vyhlášení výsledků, tak jsme očekávali o něco více lidí, škoda, že nám zbylo tolik pohárů, ale co se dá dělat.

Jinak věříme, že jste si tento večer užili, že jste se pořádně najedli na rautu, že se Vám líbily hodnotné ceny a poháry a že nás ,,rozkřiknete,, i mezi další jezdce.

Co říci závěrem, snad jenom to, že se z chybek, které se během roku objevily, poučíme a že další rok bude seriál zase víš. A věřte, že i další rok zaplatíme klidně 21 kropic jako letos v Pace, že budeme vyplácet finanční odměny, třeba jako letos FIRST Lap, že budeme dbát na to, aby tratě byly perfektně upraveny a připraveny ... a hlavně doufáme, že si společně užijeme 3. ročník seriálu MOTOCROSS CUP. Díky !


Vyhlášení celkových výsledků (GALAVEČER)

probíhá 25.10.2014 v Košťálovské sokolovně. Začátek mezi 18-19 hod


Poslední závod druhého ročníku seriálu MOTOCROSS CUP je za námi. Jak se říká, to nejlepší nakonec. 120 jezdců je pro nás motivací do dalšího ročníku. Bogatynia 4.10. se prostě povedla. Ráno nás chvíli strašila mlha ale jak se rozplynula, udělalo se krásně a rozjížďky mohli začít. MX2 se téměř nevešli na rošt a my jsme rádi, že se konečně začíná plnit i jiná kategorie než jsou veteráni. Ale právě veterání, MX1 i 50ccm-65ccm byly zajímavě obsazené ! Trať byla připravena na jedničku, prokropená natolik, že se během závodního dne ani kropit nemuselo. Co taky stojí za pozornost je připravenost záchranářů - čtyřkolka s vozíkem upraveným pro zásah doktora je dalším ukazatelem kvality a připravenosti místních provozovatelů a my jim chceme ještě jednou poděkovat. Bohužel se závod neobešel bez zranění a my přejeme padlým brzké zotavení ! Vyhlásili jsme také FIRST LAP a rozdali poháry v barvách trikolory. Příště se na Vás těšíme 25. října v Košťálově na galavečeru s vyhlášením výsledků. Všichni jste srdečně zváni !


Výsledky z Bogatyniy a celkové výsledky pro letošní sezónu jsou již v sekci výsledky


Na podruhé to už klaplo!

28. září jsme odjeli náhradní termín Trutnova, který 19.7. nevyšel. Startovné proto bylo za 200,- a pro děti za 100,- (pro ty, kteří 19.7. byli v Trutnově). 90 jezdců je slušné číslo, sice to není na to, abychom mohli vyplácet finanční odměny, ale kategorie jsou už pěkně obsazené. Trať srovnaná dobře, kropení nám opět dělalo vrásky, ale nakonec to dopadlo slušně. FIRST LAP 200Kč vyplacen, poháry rozdány a jedny z posledních bodů rozděleny. Na závěr dne jsme odjeli závod družstev jako memoriál Jirky Mikysy, abychom si právě jeho připomněli a zavzpomínali. Děkujeme všem, kteří dorazili a budeme se těšit 4.10. v polské Bogatynie, kde budou rozdány poslední body do MOTOCROSS CUPu 2014 !


Celkové i jednotlivé výsledky

po odjetí závodu v Trutnově 28.9.2014 jsou již v sekci výsledky!!!


První ze série podzimních závodů MOTOCROSS CUPu 2014,

který se odjel v Benátkách nad Jizerou, je úspěšně za námi. Do Benátek jsme zavítali letos už podruhé a myslíme si, že se závod opět vydařil.. Jezdců bylo o něco méně než minule -75, ale v tento termín se krylo více závodů tak věříme, že v dalších závodech čísla jenom porostou. Trať přes noc krásně namokla a povrch byl podle mnohých z vás ideální. FIRST LAP jsme vyhlásili, děti jely o 200 Kč a zbytek o packet piv Svijany + 100 Kč. Budeme moc rádi, když vás přijede nad 150 a my rozdělíme finanční odměny až 1500 Kč pro prvního. Také přijely holky z Red Bullu a my jím chceme ještě jednou poděkovat, protože energie se hodí vždy! Další poháry a body rozdány a nám zbývají poslední dva závody ze seriálu. Děkujeme všem co dorazili, protože bez Vás jezdců by žádný MOTOCROSS CUP nemohl fungovat, děkujeme též sponzorům a těšíme se na dalším závodě a to už v neděli 28.9. v Trutnově


Je to smůla, ale je tomu tak.

Konečně dorazilo dost jezdců. I tak byl Trutnov smolný. Měli jsme objednané kropení a řekli jsme, že budeme kropit ať to stojí, co to stojí. Bohužel technika provozovatele tratě AMK Trutnov selhala a vůbec byla podceněná. Za to se jezdcům omlouváme, i když to není naše vina. Kdo s námi jezdí pravidelně závody tak ví, že bezpečnost je na našich závodech jednou z priorit. Příkladem je Paka 2014 kde jsme nechali vykropit 21 cisteren jen proto, aby to byly kvalitní a bezpečné závody. Stejný plán byl i pro Trutnov, ale technika selhala. Zrušení závodů bylo jediné přijatelné řešení, které si odsouhlasili sami jezdci - sanitka by nevěděla kam má jet a vidět by nebyli ani mávači. Šlo by o pořádný malér. Samozřejmě na podzim pojedeme náhradní závody v Trutnově, kde už bude fungovat centrální zavlažování a my se dostaneme na kvalitu závodů o které se snažíme. Startovné pro jezdce co dnes dorazili bude při náhradním termínu 200Kč na pokrytí sanitky, mávačů, atd. Opravdu nás mrzí, že to dnes takhle dopadlo a doufáme, že dorazíte na naše další závody, kde bude kvalita opět vysoká.


Závod v Dolním Bousově

Další body rozdány a tentokrát si je podělilo i dost jezdců. 78 riderů už je lepší než minule. Myslíme si, že závody zase byly na dost vysoké úrovni a doufáme, že jste si pěkně zazávodili. V předvečer závodu byla trať nakropena, během samotných závodů jsme kropili jednou. Plánovali jsme kropit i vícekrát, ale po domluvě s jezdci a předchozích mnoha pádech po nakropení jsme se rozhodli již nekropit! Mohli jsme vyhlásit FIRST LAP, děti jely za odměnu 200 Kč dospělí za packet piv Svijany ve stejné hodnotě! Poháry taky velký že? ;) Někteří je přirovnali kvůli jejich velikosti na poháry pro celkové vyhlášení. Doufáme, že jste si dobře zazávodili. Děkujeme, že jste dorazili a budeme se těšit 19.7. v Trutnově.

průběžné výsledky celého seriálu po tomto závodě a výsledky právě z Dolního Bousova jsou již ke shlédnutí v sekci výsledky.

Fotografie jsou již v sekci FOTOGALERIE


Nová Paka 8.6.2014

Třetí závod seriálu razí heslo - kdo přijel, neprohloupil :-) 61 jezdců není nejlepší číslo, na to jaké byly podmínky - krásně srovnaná trať, velké poháry,.. představovali bychom si o něco více dravců. 21 cisteren bylo vystříkáno a opravdu jsme se snažili udělat co nejvíce, aby závody byly na takové úrovni, jakou my chceme - tedy na nejvyšší. Těší nás pochvalná slova, a to, že se prý kvalitou rovnáme republice, to nám dodává sílu. Bylo opravdu teplo, ale diváků dorazilo dost, tak doufáme, že jste si užili super podívanou a pochutnali na chlazených nápojích nebo na mase z grilu. :-) Moc děkujeme jezdcům co přijeli, šiřte MOTOCROSS CUP dále a uvidíme se 21. června v Dolním Bousově !! :-)

Fotografie jsou již v sekci FOTOGALERIE

Výsledky z Nové Paky a celkové výsledky za odjetý seriál jsou v sekci VÝSLEDKY


Fichtl mazec 24hodin

přihlášky a informace na stránkách http://fichtl.motocrosscup.cz


Fotografie

odkaz na fotografie ze závodu v Městečku Trnávka najdete v sekci fotogalerie


Výsledky ze závodu v Městečku Trnávka

a průběžné výsledky celého seriálu po tomto závodě jsou již ke shlédnutí v sekci výsledky.

2. závod seriálu je za námi

Trať byla prostě suprová, kvalita tratě neuvěřitelná, kdo přijel určitě neprohloupil. Srovnané a nabroušené hrany. Byli jsme opravdu nadšení. Nadšení jsme ale nebyli z počtu jezdců, bohužel 56 jezdců není to, na co jsme zvyklí. Trať byla oproti ostatním trochu vzdálenější, ale vyplatilo se přijet se svézt na trati takovýchto kvalit. My věříme, že příští rok do Trnávky přijede více jezdců motocrosscupu. Jinak průběh závodů suprový, žádné větší zranění, trať byla nakropená a kropilo se i v průběhu závodu. Kvůli počtu jezdců jsme nemohli vyhlásit FIRST LAP o peníze, ale vyhlásili jsme ho o packety piva Svijany a pro děti Red Bull a šáňo. Poháry byly velké, ti co je získali určitě potvrdí. Chceme poděkovat majitelům tratě, protože se opravdu předvedli v nejlepším světle :-) také děkujeme těm, kteří se zúčastnili a těšíme se na VÁS na dalším závodu 24.5. v Ohrazenicích. Díky :)


Máme tady změnu !!

závod MĚSTEČKO TRNÁVKA pojedeme o týden dříve a to 10.5. !! důvodem přeložení je to, že 17.5. bychom se kryli s NOVA cupem. Budeme se na vás těšit!


Změna v platbách za závody

Letos bude možné si zřídit roční licenci za 500kč nebo startovat s licencí jednodenní která bude dotována a tedy zdarma. Na obě je nutná zdravotní prohlídka!!! Stačí jedna na celý seriál

Děti do dvanácti let. Musí mít zdravotní potvrzení od SPORTOVNÍHO doktora

Formulář roční licence ke stažení ZDE

Formulář jednodenní licence ke stažení ZDE

Formulář zdravotní prohlídky ke stažení ZDE

Novinkou letošního seriálu bude first lap.

Pokud přijede alespoň 70 jezdců bude vyhlášen first lap v každé kategorii. (Kdo první dojede do cíle v prvním kole po startu. Dostane jednorázově 200kč)


Konečně je tu: Seznam závodů 2014

12.4.2014Benátky nad Jizerou
10.5.2014Městečko Trnávka
24.5.2014Ohrazenice
8.6.2014Nová Paka (Neděle)
21.6.2014Dolní Bousov
19.7.2014Trutnov
20.9.2014Jednání o trati(Holice)
4.10.2014Bogatyna (Pl)
25.10.2014Družstva Nová Paka

Shrnutí sezóny motocrosscupu 2013

Sezóna roku 2013 se povedla dotáhnout do zdárného konce. Jelo se 5 závodů, které byly ukončeny celkovým vyhlášením na GALAVEČERU, kde jsme ocenili ty nejlepší jezdce tohoto seriálu. Ani tento seriál se neobešel bez drobných chybiček, které jsme se postupem času snažili doladit.

Věřím, že všichni závodníci, kteří tento seriál vyzkoušeli, byli spokojeni. Snažil jsem se udělat takové závody, na kterých bych chtěl jet i já sám. Všem závodníkům děkuji za jejich účast a podporu. Doufám, že navštívíte i letošní seriál. Dále bych chtěl poděkovat sponzorům, kteří tento seriál podporovali. Především generálnímu sponzorovi MX MOTO TOMÁŠ FAISTAVER a celému realizačnímu teamu.

V roce 2014 chystáme odjet 8 závodů do seriálu a 1 závod družstev v Nové Pace, který se pojede koncem října. Máme opět přislíbenou podporu od MX-MOTO- TOMÁŠ FAISTAVER a ostatních sponzorů. I v letošním roce nám byla slíbena podpora energy drinků na doplnění energie závodníků.

Ostatní informace ohledně závodů a jejich průběhu najdete na našem webu www.motocrosscup.cz

Veškeré vaše dotazy pište na motocrosscup@seznam.cz nebo na telefon 723 173 145.

Na Vaši účast v seriálu motocrosscupu 2014 se těší Pavel Pěnička ředitel závodu a realizační team.


Dne 1.12.2013 bylo spuštěno přihlašování na motocrosscup 2014

Přihlašujte se v záložce přihlášky

Při úspěšném přihlášení se Vám zobrazí: Přihlášení proběhlo úspěšně

Těší se na Vás ředitel závodu i celý realizační tým


Důležité!

Na první závod je nutné s sebou přinést potvrzení o zdravotní způsobilosti (bez potvrzení není možné se závodu zúčastnit viz přiložený formulář)!!!!! Pokud máte platnou licenci, nemusí jezdec dokládat zdravotní potvrzení (již předložil k vystavení licence). Licenci je možnost objednat, cena vystavení licence je 400kč formuláře jsou ke stažení ZDE.
Pokud chcete vystavit licenci- vyplňte formulář a zašlete na adresu ředitele závodu, nebo formulář přivezte na první závod a tam ho od Vás vybereme a zajistíme vystavení licence. Na druhém závodě Vám, již bude vydána licence.
Výhoda této licence - můžete se svézt na tratích po celé ČR, kde je platnost licence ČAM a AČR.

Přímo na závodě lze zakoupit jednodenní licenci za 100kč na jeden závod (!!!!! nutná zdravotní prohlídka !!!!! formulář jednodenní licence ke stažení ZDE. Formulář na zdravotní prohlídku ke stažení ZDE).

Proč jsem se rozhodl založit tento podnik motocrossových závodů?

Už je to 15 let, co jezdím motocross. Projezdil jsem mnoho závodů a vždy jsem byl ohodnocen hodnotnými dary. Dostávali jsme oleje, dresy a další různé věci. Bohužel doba se ale poněkud změnila a místo toho, aby dnes jezdec dostával více věcí, tak je to bohužel naopak, kdy nedostává za svůj výkon téměř nic. Rozhodl jsem se proto uspořádat závody ne pro sebe, abych na tom vydělal, ale pro jezdce, které bych chtěl za jejich snahu ohodnotit. Pokud se Vám, jako jezdcům, ale i divákům bude seriál líbit, podpořte ho svojí návštěvností při dalších závodech. Mou snahou na příští rok bude podpora mladých jezdců juniorů, ale i talentovaných jezdců z dalších tříd. Vše záleží, kolik lidí k nám do seriálu přijede a zúčastní se ho. Se sponzory máme dohodnuté nějaké podmínky, takže bude přislíbená i nějaká podpora od nich.

Důležité informace: NA VŠECH TRATÍCH TOHOTO SERIÁLU BUDOU MÁVAČI, ZAJIŠTĚNÉ KROPENÍ, LICENCOVANÝ STARTÉR A SANITKA.! ! !

Na konci seriálu budou po dlouhé odmlce uspořádány družstva v Nové Pace pro hobby jezdce. V družstvu se dvěma hobby jezdci může jet jedna licence. Přesnější informace budou v průběhu sezóny.


Přijeďte podpořit MOTOCROSS CUP 2013.